آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 415309
  • تعداد بازدید از این صفحه: 170198
  • تعداد بازدید امروز: 14
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

اخبار عمومی

مدیرکل زندان ها و رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان خبر داد؛

50 زندانی محکوم مالی غیرعمد، چشم انتظار خیرین یزدی

 

رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان یزد از آزادي 67 زنداني محكوم مالي جرائم غيرعمد با تلاش ستاد ديه استان يزد در سال گذشته خبر داد و گفت: هم اکنون50 زندانی محکوم مالی با بدهی 60 میلیارد ریال در زندان های استان چشم انتظار کمک خیرین هستند.  


به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ سیدحشمت حیات الغیب، در این باره اظهار داشت: تعداد 50 زندانی جرائم مالی غیرعمد با بدهی 6میلیار دتومان چشم انتظار کمک خیرین هستند.
وی درخصوص برگزاری جشن گلریزان در یزد افزود: امسال جشن گلریزان در یزد، شنبه 14 تیر همزمان با هفتم رمضان المبارک در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای برگزار می شود که امیدواریم با حضور پرشور خیرین استان، زمینه آزادی و استخلاص زندانیان بدهکار غیرعمد فراهم آید.
مدیرکل زندان های استان یزد ادامه داد: این زندانیان شامل 15 نفر دیه، تصادف و چک، 19 نفر مهریه و نفقه 16 نفر می باشند که مبلغ چشمگیری از رقم کل بدهی آن ها نیز توسط یاوران ستاد دیه و کمیته صلح و سازش، گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ شده است.
حیات الغیب افزود: 67 نفر از زندانیان آزاد شده در سال گذشته در مجموع 67 میلیارد و 418 میلیون و 696 هزار ریال بدهی داشتند که با همت خیرین و کمک های مردمی زمینه آزادی شان فراهم آمد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.
وی از آزادی هشت نفر نیز از ابتدای سال جاری خبر داد و بيان كرد: این افراد نیز در مجموع بیش از هفت میلیارد ریال بدهی داشتند که با کسب رضایت از شاكيان پرونده هاي آنها، با کمک کمیته صلح و سازش بیش از چهار میلیارد بخشيده شد و با پرداخت سه میلیارد و 169 میلیون  683 هزار ریال از سوي ستاد ديه، شرایط آزادی آنان نیز مهیا شده است.
رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان يزد، حضور و تلاش در ستاد دیه را عملی مأجور در درگاه الهی خواند و با ذکر حدیثي عنوان كرد: برای هر چیزی کلیدی است و کلید بهشت دوستی با مستمندان و فقراست و ایفای نقش در ستاد دیه با هر نقش و تلاشی، خود تبلور این حدیث نبوی محسوب می شود.
وی، اقدامات صورت گرفته در ستاد دیه استان را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: آزادی مددجویان جرائم غیر عمد مرهون تلاش های رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنای ستاد دیه استان، مدیر عامل ستاد دیه، همکاری انجمن حمایت از زندانیان استان و حمایت های خیران نيكوكار اين استان است.
سیدحشمت حیات الغیب در افزود: برای جذب کمک های خیران، برگزاری جشن گلریزان در پنج شهرستان استان يزد در ايام ماه مبارك رمضان برنامه ریزی شده است.
حیات الغیب خاطرنشان كرد: برنامه ریزی برگزاری جشن های گلریزان برای شهرهای یزد، اردکان، ابرکوه، بافق و میبد انجام گرفته است که پس از فراهم شدن مقدمات، این جشن ها برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: در سال گذشته با کمک خیران، پنج میلیارد و 400 میلیون ریال توسط خیران در جشن های گلریزان کمک گردیده است.
مدیرکل زندان های استان یزد، برگزاری باشکوه و موفق جشن های گلریزان را منوط به انجام تبلیغات مناسب و همکاری اصحاب رسانه دانست و ابراز داشت: برگزاری باشکوه جشن گلریزان می تواند زمینه ساز آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد و فاقد سابقه کیفری شود.
وی بر طراحی و انتشار تبلیغات میحطی نیز تأکید کرد و بیان داشت: در این زمینه نیز به دليل پوشش تبلیغات اثر بخش محیطی از فرهیختگان عرصه تبلیغات نظر خواهی صورت خواهد گرفت.
زندانيان جرائم غيرعمد شامل ديه تصادفات، چك‌هاي برگشتي غير كلاهبرداري، مهريه و ... كه بر اساس آمارهاي اعلام شده، در حال حاضر مهريه بيشترين زندانيان جرائم مالي غيرعمد در استان يزد را به خود اختصاص داده است.

 

 گروه: اخبار عمومی   تعداد بازدید: 336   تاریخ خبر: 12:48:50 1393/04/09   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  برگزاری آزمون نماکاری با آینه و سفال در اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد
  بازدید مدیر کل زندانهای یزد از روند ساخت آمفی تئاتر در زندان اردکان
  دوره آموزشی آداب و اسرار نماز ویژه مددجویان و پرسنل وظیفه برگزار شد
  برگزاری نمایشگاه کتاب در زندان اردکان
  برگزاری دوره آموزشی امربه معروف ونهی ازمنکر در واحد ملاقات
  همایش پیاده روی کارکنان زندان اردکان برگزار شد
  دوره آموزشی در واحد ملاقات زندان مرکزی
  برگزاری نشست بهداشت ودرمان در زندان مرکزی یزد